סיפורו של סמל

סיפורו של סמל

אנו מוקפים בסמלים, משתמשים בהם בלי סוף מהיום שנולדנו. הסמלים עוזרים לנו לתקשר, להעביר רעיון ולנהל אורך חיים מסודר יותר. האם אי פעם שאלתם את עצמכם מה הסיפור שהסמלים הללו מספרים? מאין הסמלים הללו הגיעו או אפילו מה המיתוס שעומד מאחוריהם? אנו, כחובבי סיפורים מושבעים, שמחים לשתף בכמה אנקטודות מעניינות בנושא

 

 

סמל ה״חיבבתי״ הבינלאומי היה סימן לכוחו של הקיסר בזירות הגלדיאטורים אגודל למעלה – הגלדיאטור המובס זכה לחיות אגודל למטה – והוא מזדכה על הציוד… הסימן הפך לסמל של דבר מה חיובי באופן כללי ועכשיו כולנו יכולים להרגיש קצת כמו קייסרים בכל פעם שאנו ״עושים לייק״

 


מספרים וזוויות

תהיתם פעם למה המספרים נראים כפי שהם נראים? המספרים המשמשים אותנו רבות בחיי היום יום, מקורם למעשה בעיצוב ערבי-הודי עתיק עוד מימי המאה ה-2 לפנה"ס אשר נתן אלטרנטיבה לשיטת המספור הרומית. הגאונות שברעיון טמונה בפשטות שלו. מספר הזוויות של המספרים הן אלה שקובעות את צורתם, כאשר 0 = אין זוויות בכלל.

 

 

סמל השלום
בניגוד לסברה הרווחת, הסמל אינו מציג רגל של יונה.
מעצב הסמל, ג'רלד הולטום, החליט להשתמש בשתי אותיות מהא"ב של הסמפור, צורת איתות באמצעות דגלים. שתי ידיים פשוטות לצדדים כלפי מטה משמען בסמפור האות N ואילו יד אחת למעלה ויד אחת למטה, בקו ישר משמען האות D. יחד אלו ראשי התיבות של המונח Nuclear disarmament, שפירושו "פירוק הנשק הגרעיני". וביחד הן מייצגות את סמל השלום שאנו מכירים.
אגב הסמל לא הוגן מעולם בזכויות יוצרים, משום שיוצריו טענו שהשימוש בסמל של שלום צריך להיות חופשי לכל אדם.

 

 

הילד מהסדרה פולאאוט (Fallout)
מי שמכיר את השילוב של ״לייק״ וקריצה כפי שמציגה דמות המותג של Fallout, יכול לחשוב שמדובר במחווה סופר ידידותית, אך למעשה, הוא מדגים את הדרך לאמוד את מרחקך מפצצת אטום. אם האגודל מסתיר את פטריית העשן – אתה בטווח בטוח. אם לא – תתחיל לרוץ.

 

 

נשיקות וחיבוקים? לא ממש…
עד לא מזמן נוצרים שרצו להביע נאמנות חתמו את המכתבים שלהם בסימן הצלב – X. יהודים שהיגרו לארה״ב שינו את הסימן ל-O ומכאן החיבור שקיבל פרשנות קצת יותר דביקה לאחרונה.

 

 

מחווה ״לאימוג׳יז״ של המאה הקודמת.

אמריקה נבנתה ע״י Hobos, פועלים נוודים מלאומים שונים שהניחו מסילות רכבת ועבדו בכל עבודה מזדמנת. על מנת לתקשר בינהם הם השאירו סימנים, טיפים ואזהרות לבאים אחריהם. הסימן הזה: i8 משמעו I ate – כאן אפשר לאכול. כמה אירוני שרובינו מכירים את הסמל דווקא מהסידרה היוקרתית של BMW.

 

כתבו לנו

    ברצינות ? אתם קוראים את הקופי ב״פוטר״? 
    פשוט תתקשרו אלינו. אנחנו נשמח לשמוע מכם. 
    03-5610732

    • Epic Branding
    • © 2017 EPIC כל הזכויות שמורות